Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

romantic_evening1_thumbs[1].jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Як я за рік вивчив англійську з нуля і здав IELTS


Особистий досвід

Про свою методикою вивчення англійської мови розповідає ІТ-фахівець Дмитро Кашканов, який отримав сертифікат Кембріджського університету про складання міжнародного іспиту IELTS

Міг пояснюватися тільки жестами

За родом своєї діяльності я раніше ніяк не був пов'язаний з вивченням англійської. У школі вчив німецьку, в інституті англійську, але технічний. Я міг пов'язано сказати щось про комп'ютери, мережі, інтернет, але не більше.

Багато навколо мене вивчали англійську, але я ставився до цього абсолютно відсторонено. Причина такого підходу дуже проста - мені нема чого було його вивчати.

Ставлення до мови змінилося після того, як я кілька разів був змушений відмовитися від пропозицій роботи в іноземних компаніях. Прийшло розуміння, що варто зламати це єдина перешкода, і може початися зовсім інше життя. Мета була поставлена, і все закрутилося.

Як завжди, вислухав багато думки знають (і не дуже) людей про способи вивчення мови від самих стародавніх і Перевірена часом до ультрасучасних (за три хвилини в день). Як завжди, спробував йти власним шляхом.

Перші кроки, або Hello, English!

Перше, що я зрозумів, - успішне вивчення англійської відбудеться, якщо є чітка мета з ясно встановленими термінами і критеріями її досягнення. У моєму випадку це був один рік і відмітки не нижче 5.5 по IELTS. Рік я встановив собі сам, 5.5 - вимога законодавства країн, які я розглядав як місце майбутньої роботи.

Друге, на вивчення мови виділяються ресурси - час та гроші.

Я був морально готовий до того, що займатися доведеться щодня, включаючи вихідні, і не менше години, а краще 2:00 в день. Звичайно, складно просто сісти в крісло і 2:00 в день присвятити англійської. Але ж ви ходите на роботу, гуляєте з собакою. Закачайте в mp3-плейер уроки і слухайте їх. Або поки їдете в автобусі або метро - дістаньте мобільник і почитайте з екрану текст. Спробуйте зрозуміти його. Ну, а вдома у вільний час попішіте фрази, речення, просто переписуйте тексти. Спочатку буде складно перебудуватися, але після перших успіхів ви раптом помітите, що намагаєтеся використовувати кожну вільну хвилину з користю.

По грошах: потрібно купити елементарні підручники, можливо, оплачувати роботу репетитора, може бути, щось з обладнання.

Третє, знайдіть собі партнера для спілкування англійською! Мені пощастило - моя дружина теж захотіла вивчити мову. Ми розговорилися дуже легко і швидко, оскільки призначали спеціальні "англійські годинник", потім "англійські дні". А з нового, 2009 року, ми виключили з повсякденного спілкування російську мову і говоримо тепер тільки англійською. Виняток - спілкування з сусідами, телефонні дзвінки і бесіди з собакою і кішкою, які абсолютно не розуміють, чого від них хочуть, якщо говорити з ними по-англійськи.

Четверте. Ви любите музику? Це здорово! Кажуть, ті, у кого музичний слух, розмовляють швидше. Згоден з цим. Ще корисно, а головне - приємно, читати пресу і книги і дивитися фільми англійською.

Як ми купували підручники

Спочатку, не розібравшись що до чого, ми купили багато зайвого. Потім почали кидатися від одного підручника до іншого. Потім, нарешті, купили "Великий англійський" видавництва Delta Publish. Він так називається тому, що там у великій червоній коробці відразу два курси - початковий і просунутий. У кожному курсі - книга і 10 звукових дисків з діалогами, озвученими носіями мови. Ці ж діалоги є і в книгах.

Пам'ятається, я вирішив відразу спробувати послухати коробку № 2 - просунутий рівень. Поставив диск, "відкинувся на спинку крісла" і приготувався отримувати задоволення. Раптом вони як заговорять! Та відразу вдвох, та так швидко, та стільки незнайомих слів ... Тоді я зрозумів, що моя коробка поки - № 1 - для початківців. А перейти до другої коробці мені вдалося тільки через чотири місяці.

Крім цього, ми купили, на мій погляд, дуже вдалу річ. Молодіжний серіал з 30 серій видавництва "Extr @" (6 дисків. Загальна тривалість 12 з половиною годин). Там цікаво обіграються життєві ситуації з побуту англійської молоді. Причому творці надійшли дуже мудро. За сценарієм до головних героїв фільму приїжджає гість з Аргентини, який погано володіє англійською. Перші серії були досить простими. Потім все ускладнювалося. Зроблено все з неабиякою часткою гумору, так що дивитися не тільки корисно, але й цікаво. Цінність програми в наявності титрів російською та англійською (спочатку ми дивилися з російськими титрами, потім з англійськими, а потім взагалі без них). Кожну серію переглядали не по одному десятку разів. Ще на дисках були текстові файли - розшифровка діалогів. Тобто те, що говорять на екрані, можна було окремо почитати. Відмінне тренування сприйняття мови на слух!

Крім того, не можу не згадати підручник Ю. Голіцинського. Хороша тренування граматики. Там дано вправи, які виробляють практично автоматичне слідування граматичним правилам.

Ось весь багаж паперово-медійної літератури, з якою ми стартували. Вчили завзято - по одному уроку в день. Раз на три дні - прогонка всього матеріалу (не останніх трьох уроків, а саме за все - з початку книги). Так англійська та почав друкуватися в мозку.

Курсам - ні

В один прекрасний день ми з дружиною вирішили записатися на курси. Зробили дві спроби позайматися таким способом, але обидві вони виявилися для нас марними з різних причин. Пізніше я, правда, займався в групі з підготовки до здачі міжнародного іспиту IELTS, але це окрема тема.

Об'єктивності заради треба сказати, що курси можуть бути корисними, але це працює для не дуже організованих людей, які повинні мати завдання і термін виконання, тобто батіг, занесений над спиною. Для тих, хто має достатню внутрішню організацію, заняття на курсах принесе менше користі, ніж самостійне вивчення. Але це моя особиста думка.

Як ми вчили слова

Підходів до вивчення нових слів існує безліч. Є, наприклад, такий: "Ви відкриваєте англо-російський словник на букві" A "і починаєте вчити всі слова підряд". Деякі пишуть по 10 слів на папірець і цілий день дивляться на неї при кожному зручному випадку. Є такі комп'ютерні програми - вводиш в неї нові слова з перекладами, і вони починають показувати їх на екрані комп'ютера раз на п'ять хвилин, або в три, як забажаєте. Нам дуже допоміг файл "Найбільш вживані англійські слова" http://www.alleng.ru/texts/mybook/TOP2500.htm. З них ми і розпочали навчання.

Одночасно з цією методикою використовувалася ще одна. Спробуйте складати речення з кожним з нових слів. Величезну користь приніс словник "Мультилекс". Він жив ??у наших КПК. Там не тільки переклад і транскрипція слів, а й приклади речень із цими словами. Ці приклади можна виписувати, і в контексті вони запам'ятовуються краще.

Як нам допоміг комунікатор

Використання КПК для вивчення англійської дало просто приголомшливий результат. Пристрій можна використовувати в декількох різних напрямках.

Перше - читання електронних книг. Ні для кого не секрет, що безліч навчальних курсів можна абсолютно безкоштовно завантажити з інтернету. Є навіть бібліотеки електронних книг на англійській мові. Якщо встановити на КПК безкоштовну програму для читання книг, наприклад Haali Reader, то можна читати англійські тексти в будь-якому місці при будь-якому зручному випадку.

Друге - програма-перекладач. Програма, яка встановлюється окремо або як додаток до Haali Reader. Виходить дуже зручно: читаєш текст, зустрів незнайоме слово, тицьнув у нього стилусом - будь ласка, словник з перекладом цього слова. Я особисто ці переклади копіював в окремий текстовий файл (у тому ж КПК) і, таким чином, формував свій особистий словничок, який завжди під рукою.

Третє - озвучені діалоги. Багато навчальні курси зараз містять друкований варіант - діалоги та mp3-файли, в яких ці ??діалоги читають професійні диктори. Використовуючи багатозадачний режим КПК, запускаємо відтворення звукового файлу і одночасно читаємо діалог в текстовому режимі. Це зручно і при прослуховуванні пісень. Зараз в інтернеті можна скачати тексти пісень англійською мовою. Процес той же: запускаємо пісню на відтворення і паралельно відкриваємо текст. Стежимо за виконавцем, пробуємо підспівувати. А незнайомі слова швидко переводимо за допомогою вбудованого словника.

До речі, про вбудований словнику. Ця річ, яка в рази підвищує швидкість пошуку незнайомих слів. Особисто у мене пошук слова в англо-російській паперовому словнику займає близько однієї хвилини. В КПК пошук відбувається миттєво, і ще витрачається секунд 10-15, щоб перенести незнайоме слово в особистий список.

Четверте - написання тексту англійською мовою. Звичайно, це не написання тексту руками, що більш корисно, але зате в будь-який зручний момент ви можете притулитися десь у куточку і писати. До однієї з можливостей програми для введення тексту стилусом відноситься підказка слів. Тобто починаєте набирати слово, написали дві-три букви, і комп'ютер видає вам кілька варіантів слів, що починаються з тих же букв. Можна проконтролювати себе або згадати призабуте слово.

Як зламати мовний бар'єр

Висновок напрошується сам собою: щоб добре говорити по-англійськи, треба більше говорити по-англійськи, намагаючись по максимуму копіювати вимова і інтонації. Для тренування зараз є безліч аудіокурсів, включаючи безкоштовні, які можна скачати з інтернету.

Але особливу роль у ламанні бар'єру я відводив телефонних розмов і спілкуванню через скайп.

Джерело: darina.kiev.ua
Каталог блогов Blogdir.ru