Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

6334_3.jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Акваріумні рибки


рибки Зміст акваріумних рибок - одне з найбільш цікавих і захоплюючих занять, воно не тільки доставляє радість і задоволення, а й може багато чому навчити. У себе вдома ви можете створити маленький підводний світ. Акваріумні рибки принесуть вам багато позитивних емоцій, розташувавшись біля акваріума і, розглядаючи рибок, ви легко забудете про свою втоми. Акваріумні рибки і рослини в неволі вимагають дбайливого і любовного догляду.

Щоб рибки добре розвивалися? Існує майже 30 000 видів риб, прісноводних та морських приблизно порівну, з них близько 1500 видів акваріумних рибок, що представляють інтерес для акваріумістів. Клас риб анатомічно і біологічно вельми різноманітний, що можна виявити у декоративних рибок. Величезна різноманітність акваріумних рибок ставить початківця аквариумиста в глухий кут. На чому зупинити свій вибір? Побіжного погляду на вітрину в зоомагазині достатньо, щоб зрозуміти: риби бувають великі і маленькі, яскраво забарвлені і бліді, травоїдні і хижі, морські та прісноводні. Десь серед усього цього багатства і достатку плаває і ваша рибка. Головне, щоб вибрані акваріумні рибки подобалися саме вам, і неважливо, якщо вони припали до смаку сусідам або родичам, а дехто з друзів і зовсім вважає їх жахливими. Набагато легше і приємніше доглядати за твариною, яка вам симпатично і любимо вами, але ж за акваріумними рибками теж потрібен догляд. З риб, що мешкають в річках і озерах нашої країни, в холодноводних акваріумі добре уживаються горчаки, колюшки, карасі, в'юни і не так давно розмножилися в підмосковних водоймищах далекосхідні ротан. Необхідно пам'ятати, що навіть самі невибагливі холодноводні риби не виносять різких перепадів температури при зміні води в акваріумах або при їх перевезенні в холодну пору року. В залежності від того, який у вас акваріум (видовий або загальний), він наповнюється по-різному.

Найбільш поширений акваріум підлоговий. Зазвичай це ємність з прозорого матеріалу, підставки та кришки - світильника. Вбудований акваріум може бути частиною ніші або міжкімнатної перегородки, тому його глибина зазвичай не перевищує 350 мм, а ось ширина нерідко досягає 3 м. може навіть виконувати функцію лампи-нічника. Визначилися з обсягом і габаритами акваріума - подумай, де саме він буде стояти в будинку. Заодно думаємо про тумбі або стелажі (якщо акваріум не один), освітленні тощо Непогано б передбачити і можливість підміни води в акваріумі - тобто щоб воду не доводилося тягати відрами через всю квартиру.

Видовий акваріум: В такий акваріум можна поселити парочку або зграйку рибок одного виду, виходячи з біологічних особливостей тих чи інших вихованців. Адже серед акваріумних риб, як і серед наземних тварин, є одиночні, парні і стайня істоти. Вони будуть добре себе відчувати і найбільш повно розкривати свої поведінкові особливості тільки при комплектуванні їх природного співтовариства в акваріумі. Наприклад, зграйка даніо або неонов в поєднанні з експозицією рослин, грунту та інших деталей їх природного проживання надає акваріуму певний стиль. Спостереження за звичками акваріумних рибок у своєму співтоваристві дуже цікаві. Настільки ж хороший, може бути і набір рибок одного виду, але представлених різними формами, наприклад - колекція різних похідних золотої рибки, гуппі, скалярій та інших. Риб, що вимагають особливої ??дієти або демонструють незвичайну поведінку під час харчування, іноді краще тримати у видовому акваріумі (тобто в акваріумі, де присутні риби тільки одного виду), де все можна пристосувати спеціально для їхніх потреб. Раз в день можна приділити час на годування рибок, ну а для годування мальків потрібно 3 рази в день і спеціальний догляд в залежності від виду рибок. Собаку втім необхідно вигулювати 2-3 рази на день і не забути погодувати теж. Я вважаю у початківця аквариумиста не буде рибок дають потомство, дуже багато залежить від факторів акваріума: освітлення, аерації, корми, рослин, грунту, мешканців їх кількості, обсяг і пр. акваріума.

Загальний акваріум: Його заселяють набором рибок різних видів з урахуванням їх розмірів, лагідність і сумісності з точки зору естетичного сприйняття їх поєднання. Найбільш виграшні набори акваріумних рибок, подібних за величиною і обличию, наскільки це доречно говорити про рибок. Так, навіть мирні рибки різних розмірів не прикрасять експозицію в акваріумі, так як порівняно дрібні просто загубляться при такому поєднанні. Настільки ж недоречно було б поєднання пецілій, мечоносців і моллінезій в одному акваріумі з неоном, граціліси, обліквамі і інші витончені представниками групи харацінових рибок, поруч з якими гарні самі по собі живородні з їх яскравим забарвленням здаються грубуватими. У ряді випадків співтовариство різних риб в акваріумі не тільки не знижує естетичне сприйняття їх поєднання, а й робить його більш цікавим в пізнавальному плані. Вельми цікаво поєднати в одному акваріумі достатнього розміру жителів придонної зони - фундулусом або сомиків з рибками, які воліють триматися в серединному шарі води, і з мешканцями верхніх шарів, наприклад хаплохілусамі. Підбір такого суспільства дозволяє аквариумисту з цікавістю спостерігати за мешканцями підводного світу. Однак купувати акваріумних рибок для спільного утримання необхідно, попередньо ознайомившись з їх вимогливістю до води, до її оптимальній температурі і з урахуванням особливостей їх поведінки. Нерідко, купивши на ринку або в магазині рибку вельми привабливу за формою і забарвленням, любитель відчуває розчарування, так як в загальному акваріумі вона стає непомітною, ховаючись по кутках або в заростях рослин. Приблизно так поводяться красені ляліуси і перлинні гурамі. Найбільш популярними рибками серед акваріумістів є: червононосий тетра, неон чорний, цихліди, барбуси, неони, скалярії, гуппі, тетраодонов, даніо, золоті рибки та їх різновиди. Все це потрібно враховувати, набуваючи риб для свого акваріума.

Грунт служить біологічним фільтром і є необхідною компонентою підводного світу. У грунті живуть бактерії, які беруть участь в процесах переробки продуктів життєдіяльності риб. У грунті росте коріння водних рослин. Саме з грунту рослини отримую безліч поживних речовин. Штучний грунт продається в зоомагазинах. Не містить поживних речовин, не бере участь у біологічних процесах, що протікають в акваріумі, зате не змінює хімічних параметрів води, нічим не зашкодить і красивіше виглядає. Штучним грунтом можна посипати шар грунту сьогодення. Який грунт краще всього підійде - залежить від того, для якого акваріума він призначений. Перед укладанням грунт потрібно обов'язково продізенфіціровать: пісок промити і прожарити протягом 20 хвилин; гравій кілька разів промити під проточною водою і прокип'ятити протягом півгодини. Укладать грунт краще всього не рівномірно, а по похилій - біля задньої стінки шар товщі, біля передньої тонше. Так і чистити акваріум легше, і грунт виглядає красивіше, та й рослини, які володіють розвиненою кореневою системою і вимагають більше грунту, в основному високі і сідають на задньому плані. Оптимальна товщина самого тонкого шару - 1-4 см, найвищий шар грунту не повинен перевищувати 8-10 см.

Рослини в акваріумі • рослини виділяють у воду кисень, так необхідний акваріумних рибок; беруть участь у безлічі біохімічних процесів в акваріумі, сприяючи наближенню акваріумних умов до природних, встановленню і підтримці біохімічного рівноваги; • водні рослини служать природним притулком або нерестовим місцем для акваріумних рибок, а для деяких видів риб рослини - це додаткова підгодівля (якщо акваріуміст дає своїм вихованцям мало рослинного корму); Відразу треба зазначити, що рослини з природних водойм середніх широт навряд чи виживуть в тепловодному акваріумі з тропічними рибками: вони згниють від незвично високих температур. Якщо Ви все ж хочете посадити в своєму акваріумі якесь гарне рослина з сусіднього озера, то будьте готові до тривалої акліматизації нового "мешканця" в окремій посудині, з поступовим підвищенням температури води. Найпростіше купити водні рослини в зоомагазині або на зооринку. при виборі рослин в першу чергу слід звернути увагу на їх колір (зазвичай він повинен бути яскраво-зеленим), цілісність листя і кореневої системи, відсутність гнилі. Не зайвим буде поцікавитися у продавця, як скоро і до яких розмірів виросте Ваше придбання, а також які умови (температура, жорсткість, кислотність, освітленість води) вважаються найбільш оптимальними для даного виду водних рослин.

Цвітіння трави в акваріумі. Це буває тоді, коли світла багато, а трави мало, до того ж трава ще не почала добре зростати. Щоб ізбававіться від цієї проблеми потрібно додати технічної швидкозростаючою трави (кушир, Егер, перистолистник), зменшити світловий день до 6:00.

Чи потрібно фільтрувати воду в акваріумі? В результаті розкладання продуктів життєдіяльності риб, залишків корму та іншої органіки в воду акваріума виділяється аміак (NH3), який є смертельною отрутою для риб. Летальна концентрація аміаку коливається в межах від 0,1 до 0,6 мг / л, в залежності від температури, лужної реакції і концентрації солей. З вищесказаного можна припустити, що якщо посадити рибок в акваріум з чистою, без шкідливих домішок водою (з оптимальними рівнями жорсткості та кислотності), і створити для них сприятливий температурний режим і рівень насичення води киснем, то вони дуже скоро, після досягнення критичної концентрації аміаку все одно здохнуть. Є ще один, більш простий спосіб видалення аміаку з акваріума. Як вже говорилося вище, в природних водоймах поряд з рослинами аміак споживають і деякі бактерії, окислюючи його в нітрити. Нітрити ж іншими бактеріями перетворюються у майже нешкідливі нітрати. Спосіб, при якому, шкідливі речовини нейтралізуються за допомогою бактерій (або в деяких випадках водоростей або рослин) називається біологічної фільтрацією. Крім фільтрації води від муті і видалення отруйних домішок, акваріумні фільтри виконують також і ще ряд корисних функцій, як циркуляцію і аерацію (далеко не всі моделі) води. Хімічна фільтрація буває просто необхідна при видаленні з води ліків, при лікуванні риб.

Чистка акваріума Залежно від типу і розміру акваріума, а також від видового складу містяться в ньому риб періодично виникає необхідність в очищенні дна від накопичених екскрементів, відмерлих частин рослин і залишків їжі. Видаляти нечистоти простіше всього за допомогою гумового шланга з надітим на нього скляним або металевим наконечником. Гумова трубка повинна бути достатньо пружною, щоб вона не перехилялася на краї скла акваріума. Діаметр трубки повинен забезпечувати такий струм води, щоб частини з дна про ходили по ній безперешкодно. За допомогою наконечника збирають сміття з усіх ділянок дна. Очищати дно можна і за допомогою спеціального грязечерпателя або гумової груші зі скляним наконечником. Часткову або повну зміну води можна проводити за допомогою того ж шланга. Вода, наливають у акваріум, повинна бути тієї ж температури, що і перебуває в акваріумі (крім особливих випадків). Натомість випарувалася води іноді слід додавати дистильовану. Внутрішні стінки акваріума з часом покриваються нальотом зелених і бурих водоростей. Щоб уникнути сильного заростання необхідно дещо зменшити освітленість. Що стосується молюсків, що потрапляють в акваріум з кормом, то їх треба знищувати, бо багато хто з них служать проміжними господарями різних паразитичних тварин, що викликають ті чи інші захворювання риб.

Харчування рибок: Надзвичайно важливо подбати про те, щоб усі мешканці акваріума отримували досить їжі. При цьому для риб кожного виду необхідно забезпечувати відповідний тип їжі. Правильне годування риб є одним з найважливіших моментів в акваріумі. Неправильне годування є, поряд з поганою якістю води (яке теж викликається, наприклад, надмірним годуванням) головною причиною смерті риб.

Комахи широко використовуються для годівлі риб, які в природі добувають їжу в поверхні води - риби-метелики, азіатська арована і т.д. Цвіркуни (achetus domesticus) розводяться промисловим чином. Їх можна утримувати протягом декількох тижнів будинку. Дрібні ракоподібні дафнії, циклопи - містять багато поживних речовин для риб. Вони є відмінним доповненням до звичайного корму. Після збору черв'яків їх необхідно потримати кілька днів в коробці між шарами вологої мішковини, щоб дати їм очистити зовні і зсередини. Деякі використовують контейнер з вологим торфом. В даний час великого поширення набули заморожені живі корми. Вони бувають всіх видів - мотиль, дафнія, артемія, водорості, спеціальні суміші. Зовні такий корм представляє собою брикет або кубики. Зазвичай вони збагачені вітамінами. В такому кормі більшу частину становить вода, а протеїну небагато. В даний час виготовляють корм з живого шляхом висушування з одночасним заморожуванням. Штучні корми отримали широке поширення останнім часом. Зараз більшість акваріумістів використовує штучний корм.

Типи штучного корму Усім знайомі пластівці (flakes) - бувають всіх кольорів і розмірів. Зазвичай вони довго плавають на поверхні води, що робить їх кращим видом корму для риб, що беруть корм з поверхні. Корм у вигляді таблеток (chips) - зазвичай для донних риб У вигляді гранул і т.д - зазвичай це плаваючий корм для великих риб, наприклад, цихлид. Також, такий корм може бути тонучим - для риб, що харчуються в шарі води і донних риб.

Нехай акваріумні рибки принесуть затишок і радість у ваш дім!
Каталог блогов Blogdir.ru