Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

30771_0.jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Про чіпси


Ви знаєте, що придумав чіпси? Американський будівельник залізниць мільйонер Вандербільт був відчайдушним гурманом. Свого особистого кухаря Джорджа Крума він буквально замучив безкінечними новими вимогами до їжі. Одного разу в 1853 році Вандербільт давав обід своїм французьким компаньйонам. Хтось із французів мав необережність помітити, що у них на батьківщині картоплю смажать тоншими шматочками. Так, ми теж так можемо! - Вигукнув господар і наказав кухареві насмажити нову порцію картоплі, але тонше, набагато тонше!.

Замовлення було виконано, однак мільйонер так захопився, що знову став вимагати: - Тоньше, ще тонше! Тоді кухар, розсердившись на господаря, взяв гостру бритву, нарізав картоплю скибочками трохи товщі паперового листа і, обсмаживши в киплячій олії, подав нове страву господаря і його гостям. Настільки оригінальне блюдо, однак, припало до смаку всім.

Хрустка картопля, як новий винахід, незабаром був запатентований, а його винахідник, повар Крум, залишивши місце у мільйонера Вандербільта, заснував підприємство з випуску картопляних чіпсів і, варто зауважити, сколотив з його допомогою власний мільйонний статок.

У наш час виробництво хрустких скибочок обсмаженого картоплі перетворилося на величезну індустрію у всьому світі. Як сировину для них використовують тепер не тільки свіжий картопля, але і різні види борошна, овочів, фруктів.

Назва чіпси об'єднує три самостійних види продуктів, схожих за формою, всі вони являють собою тонкі пластинки. Також ці продукти об'єднані тим, що всі вони проходять за технологією процес обсмажування в рослинному маслі. Однак на три групи діляться вони дуже чітко.

Картопля хрусткий. Цей продукт під назвою Картопля Московський знаком нам ще з радянських часів: засмажені в маслі скибочки свіжої картоплі, приправлені сіллю або без неї. Зараз як іноземні, так і вітчизняні виробники не шкодують натуральних або синтетичних ароматичних і смакових добавок для того, щоб надати своєму продукту новий смак і запах.

З натуральних смако-ароматичних добавок найчастіше використовуються червоний перець, сіль, подрібнений сушений часник і пряні трави. Не варто спокушатися щодо того, що Чіпси з сиром виготовлені з використанням справжньої тертого сиру. Це, втім, стосується і бекону, і грибів, і кетчупу, і лука зі сметаною. Все це ароматизатори.

Однак саме слово ароматизатор не повинно викликати панічного страху. При виробництві ароматизаторів дуже часто використовують не хімічно синтезовані ароматичні речовини, а натуральні, виділені з справжніх продуктів. Така ароматична продукція має високу якість, природним смаком і запахом, але і відповідно досить високою ціною.

Великі підприємства-виробники навряд чи стануть економити за рахунок купівлі дешевого, неякісного або небезпечного для здоров'я сировини. Занадто дорого, в кінцевому рахунку, обійдеться їм така економія. Тому і закуповуються харчові барвники, смакові добавки, ароматизатори тільки у респектабельних світових фірм, що відповідають за якість свого товару.

Другий тонкий момент у виробництві чіпсів це використання масла. Хрустка картопля обсмажується за технологією 5-7 хвилин з використанням високих температур масла. При тривалому впливі високої температури на масло в ньому відбуваються значні зміни, які призводять до утворення канцерогенних речовин. Процес виробництва чіпсів передбачає повну добову зміну масла в обсмажених печах. Але це робиться тільки там, де за технологією стежать, а ось що відбувається в дрібних підпільних цехах, ніхто не знає.

З наявністю великої кількості масла в хрусткому картоплі пов'язаний і термін його зберігання. Цей продукт може зберігатися без додавання консервантів не більше 3 місяців, і то тільки при використанні металізованих упаковок, що не допускають проникнення повітря і світла.

Чіпси формовані. Роблять їх шляхом обсмажування тонких пластинок, плоских або гофрованих, сформованих з картопляного тіста, в яке відповідно до рецептури вносять крім картоплі ще й борошно злакових культур, крохмаль, сіль. Смак смаженої картоплі у таких чіпсів практично втрачається, тому найчастіше в такі чіпси додають ще більше ароматичних композицій на тлі глутамату натрію найвідомішого і широко вживаного в світі підсилювача смаку. Процес обжарювання таких чіпсів триває близько 30 секунд, що, природно, знижує ризик появи канцерогенів, У цьому сенсі такий продукт безпечніше. Калорійність його залишається досить високою, але вже не за рахунок вмісту жиру, вбирає при обжарке в меншій кількості, а за рахунок додаткових компонентів, що вводяться до складу картопляного тіста. Термін зберігання такої продукції до 5 місяців.

Чіпси повітряні. Обсмажування в маслі таких чіпсів не перевищує 10 секунд. Такий короткочасний тепловий процес при дотриманні всіх технологічних норм практично виключає утворення канцерогенних речовин в готовому продукті. Смак цих чіпсів дуже ніжний, наявність крохмалю майже не відчувається.

Для ароматизації цього виду чіпсів потрібно значно менше добавок і, як правило, застосовуються натуральні приправи. Термін зберігання повітряних чіпсів становить приблизно півроку, що визначається більшою мірою термінами стійкості натуральних ароматизаторів. Через 6 місяців вони починають втрачати свій запах.

Звичайно, до корисним і здоровим продуктам чіпси віднести важко, а, звикнувши постійно ними перекушувати, ви можете забути про струнку фігуру. Але чіпси люблять багато хто, особливо діти. Тому при покупці звертайте увагу на склад чіпсів, термін придатності і виробника!
Каталог блогов Blogdir.ru