Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

28079_0[1].jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Видалення плям в домашніх умовах (вміле домоведення)


На жаль, від плям нікуди не дінешся, якими б акуратними ми не були. А вже якщо в сім'ї є діти, то кожна господиня дуже швидкий мимоволі стає фахівцем з виведення плям.

Керівництв та рад з видалення плям безліч, але, найголовніше, уміло і правильно їх застосовувати. І ще дуже важливо розуміти. що далеко не всі плями можна видалити самим, не зіпсувавши при цьому вироби тому сильно забруднені і з плямами вироби найкраще віддавати в хімчистку.

Але деякі плями можна вивести в домашніх умовах. Багато свіжі плями легко зникають після рясного промивання водою (крім плям від жирів, воску, смол) А ось старі плями виводяться значно важче свіжих. При видаленні плям необхідно з'ясувати дію пятновиводящих засобу на тканину і на її забарвлення (потерти підготовленим складом тканина в малопомітному місці).

Спирт і кислоти розчиняють деякі фарби, тому застосовувати їх для забарвлених тканин слід обережно. Луги і вибілюючі речовини можна використовувати тільки для видалення плям з білих каней. Якщо виріб зроблено з ацетатного шовку, можна вживати оцтову кислоту і ацетон, які його розчиняють. Хлорне вапно також шкідливо діє на бавовняні і інші тканини, тому її рекомендується застосовувати в невеликій кількості і змивати водою.

Перш ніж приступити до видалення плям, виріб необхідно очистити від пилу: вибити або витрусити і вичистити спочатку сухою, а потім вологою щіткою (інакше на тканині можуть утворитися розлучення). При змочуванні небудь розчином невеликих плям користуються крапельницею або загостреною дерев'яною паличкою.

Великі плями треба протирати від країв до середини. Щоб попередити утворення розлучень (ореолів), необхідно тканину навколо плям змочити водою, бензином або засипати тальком, крохмалем. Якщо виріб можна прати, то багато плями видаляються при пранні з милом, содою або іншими миючими засобами.

Для видалення плям краще користуватися спеціальними засобами для виведення плям, що випускаються промисловістю. Способи застосування цих засобів вказані на флаконах або у доданих інструкціях.

Існують спеціальні серветки для видалення жирових та масляних плям з тканин. Під пляму слід підкласти білу тканину. Складену серветку покласти на пляму і щільно притиснути. Потім зняти серветку, швидко замінити тканину під плямою і розтерти серветкою краю розпливлася пляма до повного висихання тканини.

Жирові плями (рослинні і тваринні масла, сало, риб'ячий жир, рицинова олія та ін) зі світлих бавовняних, лляних, вовняних і шовкових тканин видаляють таким чином. Свіжу пляму треба засипати сухим порошком крейди, тальку або паленої магнезії з обох боків тканини, покрити білим папером, покласти зверху небудь важкий предмет (наприклад, праска) і залишити на добу, потім порошок зчистити.

Плями на темних тканинах краще засинати порошком з виворітного боку, т. к. на лицьовій стороні можуть залишитися сліди порошку. З білих і. світлих тканин, а також з паперу, книг і т. п. плями видаляються пастою із суміші бензину і сухого порошку крейди, узятих в таких кількостях, щоб вийшла густа паста. Пасту потрібно намазати на пляму товстим шаром, злегка протерти пальцем і залишити на кілька годин. Висохлу масу обережно зчистити щіткою. Якщо пляма відразу видалити не вдалося, то слід змастити його пастою ще 2-3 рази.

Можна також видалити плями, протерши їх бензином, скипидаром, ацетоном або їх сумішшю (у рівних частинах). Вологу тканину перед чищенням бензином треба висушити. Засохлі жирові плями перед чищенням бензином рекомендується злегка змастити для розм'якшення вершковим маслом. Перед чищенням краю плями слід злегка зволожити, під пляму підкласти вату або промокальний папір. Можна засипати краю плями крохмалем, а після видалення плями його ретельно зчистити.

Більшість розчинників отруйно. Вдихання парів може викликати головний біль, а іноді і втрату свідомості, тому приміщення, де проводилася чистка, треба добре провітрити. Отруйні та вогненебезпечні засоби слід зберігати в скляному посуді з притертою пробкою і з відповідним написом, в місцях, недоступних для дітей.

Заяложені місця з вовняних і шовкових тканин потрібно протерти шерстяною тканиною, змоченою бензином, ацетоном, нашатирним спиртом або їх сумішшю (у рівних частинах). Надлишок рідини видаляють промокальним або цигарковим папером.

Залишилися сліди плям потрібно протерти розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на склянку води). Попередньо треба перевірити дію розчину нашатирного спирту на забарвлення тканини, інакше тканина може злиняти.

Заяложені місця на комірах, рукавах, а також на оббивці меблів можна чистити міцним настоєм чаю. Заяложені від сидіння місця на вовняних тканинах чистять сухим дрібним піском: тканину змочити теплою водою, насипати невеликий шар піску й протерти твердою щіткою, злегка змоченою водою, потім пропрасувати через мокру тканину.

Плями від йоду зі світлих бавовняних, вовняних і шовкових тканин можна видалити, протерши їх розчином гіпосульфіту (1 чайна ложка на 1 склянку теплої води), і потім змити водою.

Плями від косметичних засобів з білих бавовняних, лляних і вовняних тканин видаляють нашатирним спиртом, промивши потім тканину водою. Можна користуватися миючими засобами. Що залишилися плями потрібно додатково протерти розчином 3-процентного перекису водню, а потім промити водою. Плями від косметичних засобів, що містять жири, з вовняних і шовкових тканин різного забарвлення видаляють так само, як і жирові плями.

Плями від крові. Для видалення таких плям краще користуватися спеціальним рідким засобом для виведення плям. При відсутності плямовивідника виріб слід замочити в холодній воді на кілька годин (у воду додати трохи нашатирного спирту). З білих бавовняних, лляних, вовняних тканин можна вивести плями з допомогою перекису водню.

Старі плями з білих бавовняних і лляних тканин, не видалених при пранні, виводять нашатирним спиртом (1 чайна ложка на 1 склянку води) або розчином бури (1 чайна ложка на 1 склянку води). Що залишилися плями слід додатково протерти розчином перекису водню, підігрітим до 50 60 "С. Після видалення плям виріб потрібно ретельно прополоскати, додавши у воду трохи оцту.

Плями від масляної фарби і малярного лаку. Хорошим засобом є суміш бензину зі скипидаром або ацетоном (у рівних частинах). Пляма потрібно змочити цією сумішшю і залишити на 20-30 хвилин, потім протерти тканиною, змоченою цією ж сумішшю. З білих тканин плями можна видалити за допомогою пасти, приготовленої з скипидару, нашатирного спирту і порошку крейди (в рівних частинах). Пляма змастити, а через кілька годин очистити і протерти бензином, ацетоном або скипидаром.

Плями від чаю з бавовняних і лляних тканин видаляють при пранні з подальшим відбілюванням.

Плями від кави, какао рекомендується обробити 3-відсотковим розчином нашатирного спирту, розведеним теплою водою (у рівних частинах). На білому бавовняному або лляному білизні плями від кави, какао, як правило, зникають при кип'ятінні з персоль або з отбеливателями.

Плями від пива і білого вина з білих бавовняних і лляних тканин легко віддаляються при пранні з милом, содою і горілкою (2 ст. Ложки на 1 л води). На шовкових і вовняних забарвлених тканинах, які не можна прати, плями можна протерти наступною сумішшю: гліцерину (1 частина), горілки (3 частини) і нашатирного спирту (1 частина).

Плями від поту і сечі. Свіжі плями від поту з шовкових, бавовняних і лляних тканин різного кольору зникають, якщо протерти їх розчином кухонної солі (1 ст. Ложка на 1 склянку води) або розчином гіпосульфіту (1 чайна ложка на 1 склянку води). Плями від поту на білих бавовняних і лляних тканинах потрібно протерти сумішшю повареної солі і нашатирного спирту або бури (по 1 чайній ложці на 1 склянку води) і потім змити водою. З забарвлених шерстяних тканин такі плями іноді видалити вдається, протерши їх розчином оцтової есенції або лимонної кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку води).

Плями від парафіну, стеарину, воску з бавовняних, лляних, вовняних і шовкових тканин видаляють бензином або скипидаром, попередньо обережно зіскоблити пляму. Свіжі плями можна видалити таким чином: пляма з лицьової та зворотньої сторони накрити промокальним папером і пропрасувати не дуже гарячою праскою. Папір слід міняти в міру її засалювання.

Плями від фруктів, ягід і червоного вина слід видаляти як можна швидше. Свіжі плями з серветок, білизни та інших виробів з тканин з міцної забарвленням можна відмити окропом: тканину з плямою треба натягнути над небудь посудом (тазом, відром) і лити окріп на пляму до тих пір, поки воно не зникне. Якщо немає

можливості відразу видалити пляму, то свіжа пляма потрібно засипати кухонною сіллю, а потім виводити одним із зазначених нижче способів. З кольорових бавовняних, лляних, вовняних і шовкових тканин плями можна видаляти наступним чином: занурити виріб з плямою на кілька хвилин у гарячу воду, потім відіпрати у воді з миючими засобами.

Плями від яєць з кольорових бавовняних, лляних і вовняних тканин різного забарвлення потрібно змастити підігрітим гліцерином і залишити на 15-20 хвилин. Потім протерти тканиною, змоченою гліцерином, і змити водою.

З білих бавовняних, лляних і вовняних тканин плями виводять сумішшю нашатирного спирту (1 частина) і води (10 частин): пляму змочити розчином, потім протерти цим же розчином і, якщо потрібно, оброблене місце запрати.
Каталог блогов Blogdir.ru