Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

intimnaya_pricheska_pochemu_bi_i_net.jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Харчові добавки: за і проти. Навіщо вони потрібні?


За застосуванням харчових добавок здійснюється постійний і суворий контроль. Займається цим Міжнародний комітет експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я з харчових добавок і контамінантів (спеціалізована установа ООН з питань продовольства і сільського господарства), штабквартира якого знаходиться в Женеві.

Цей міжнародний комітет дає рекомендації по використанню добавок національним організаціям, відповідальним за це питання в своїх країнах. В рамках Євросоюзу діє ще одна спеціалізована комісія, і всі рішення міжнародних експертів обов'язково проходять через руки експертів європейських. Тільки після цього рекомендації надходять в національні організації європейських країн.

У нашій країні питаннями харчових добавок відають Міністерство охорони здоров'я і медичної промисловості і Державний комітет санітарно-епідеміологічного нагляду.

Національні організації нерідко вводять ще й додаткові обмеження на застосування харчових добавок, враховуючи особливості життя та побуту своїх співгромадян. Так, наприклад, в нашій країні були знижені норми вмісту нітриту натрію в ковбасних виробах з 200 мг / кг, дозволених в Європі, до 50 мг / м. Продиктовано це рішення тим, що європейці вживають ковбасу набагато рідше й у менших кількостях, ніж ми.

Треба сказати, що як тільки з'являються нові лабораторні методи та технології тестування, навіть дозволені харчові, добавки знову і знову перевіряються.

Можна задатися питанням, а навіщо взагалі використовувати ці добавки, якщо потрібно стільки часу, сил та коштів на їх вивчення, чи не простіше відмовитися від їх застосування? Відповідь однозначна - виключити харчові добавки повністю сучасна промисловість не може. Частина з них доводиться використовувати на догоду нам, споживачам, щоб ми отримували все більш і більш смачні продукти, з яскравими, приємними ароматами і досконалими консистенції. Домогтися цього в промислових масштабах можна тільки за допомогою смакових, ароматичних та інших добавок.

Наприклад, неможливо приготувати йогурт з вираженим ароматом абрикоса або малини без використання натуральних або ідентичних натуральним ароматизаторів. Ну, не зберігають натуральні фрукти свій аромат в йогурті, як не старайся! Ковбаса без нітриту натрію буде не апетитного рожевого кольору, а свого природного, землисто-сірого відтінку. Навряд чи нам захочеться її купити. Крім того, нам всім потрібні продукти, які без змін зберігалися б хоч кілька днів! А тут ніяк не обійтися без консервантів і антиокислювачів.

Без інших видів добавок неможливо здійснювати технологічні процеси: наприклад, без піногасників не налити повні пакети соку; без емульгаторів неможливо перетворити рідкі рослинні жири в твердий маргарин.

Так що вибирати в кінцевому підсумку нам, покупцям: або використовувати в їжу продукти промислового виробництва і змиритися з наявністю в них харчових добавок; або відмовитися від усього, що готують на виробництвах, на користь натурального господарства і домашній кулінарії. Третього варіанту немає!
Каталог блогов Blogdir.ru