Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

2_20.jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Правила етикету щасливої ??родини (сімейна психологія)


Можливо, знайдуться ті, хто при прочитанні заголовка, невдоволено скривився: - Ну, де ще побути самим собою і розслабитися, як не вдома?! На жаль, багато хто з нас вважають, що правила етикету це для навколишнього середовища на людях, на роботі, в громадських місцях, а вдома можна вести себе так, як хочеться, як звик, вобщем, як заманеться. Але не даремно існує сімейний етикет! Численні дослідження психологів і соціологів говорять про те, що слідування нехитрим правилам допомагає зберегти і зміцнити стосунки в сім'ї і не давати сімейним відносинам перетворитися на рутину.

Які ж це правила? Одне, найпростіше, але, тим не менш, далеко не всіма виконується правило це бути завжди красивими і привабливими один для одного. Засалений, немов спецодяг , халати, розтягнуті спортивні штани, несвіжі футболки в цьому одязі багато воліють перебувати вдома, стверджуючи, що так їм зручно і не для кого вбиратися.

Сімейні правила етикету говорять про те, що халат, піжама, нічна сорочка - для того, щоб пройти у ванну кімнату або назад. А для дому у чоловіка і жінки має бути окрема одяг чистий, акуратна, зручне і красиве. Не варто доношувати будинку речі, які вам малі, втратили товарний вигляд, вицвіли або порвалися, тільки тому, що вам їх шкода викинути. Такий одяг не створить вам гарного настрою і, вже звичайно, не порадує око вашого чоловіка або дружини. А, крім того, до вас завжди може хтось зайти з випадковим візитом, і недбалість вашого одягу створить певну незручність. Тобто, відповідно до етикетом, бути добре і акуратно одягненим в будь-якому місці і в будь-який час, не виключаючи і власний будинок, означає прояв поваги до тих, хто знаходиться поруч з вами.

Крім того, жінкам не завадило б подумати ось про що: протягом робочого дня, на вулицях чоловік бачить ошатних, красиво одягнених, вміло нафарбованих жінок. Адже і ви, збираючись на роботу або на зустріч з подругами, в гості, театр теж обмірковуєте, що надіти, яку зробити зачіску тобто, як виглядати найкращим чином.

Але от вдома чоловік спостерігає зовсім іншу картину. За короткий час та дівчина, яка йому так подобалася, і своєю зовнішністю теж, перетворюється в розпатлану, зовсім нецікаву, інколи навіть неохайну, жінку. Тобто, ваш домашній вид дружини настільки разюче відрізняється в гіршу сторону і від колишнього вигляду, і від всього того, що чоловік бачить протягом дня, що рано чи пізно, це може стати небезпечним для вас і серйозно вплинути на сімейні стосунки. Але все, вищесказане відноситься і до чоловіків теж, адже навряд чи дружині приємно бачити чоловіка в старих штанах і майці, неголеного, в стоптаних тапочках.

Зрозуміло, що найчастіше житлові умови не дають можливості усамітнитися, але, тим не менш, правила сімейного етикету настійно радять жінці не займатися зачіскою та макіяжем, масками та іншими процедурами по догляду за собою в присутності чоловіка. Нехай для нього всі жіночі хитрощі залишаться секретами жіночої чарівності.

Жінка повинна враховувати погляди та уподобання чоловіка, формуючи свій гардероб і зовнішній вигляд взагалі, але чоловік обов'язково повинен це побачити, оцінити та зробити комплімент з нагоди нового наряду, зачіски і пр.

Але правила сімейного етикету поширюються не тільки на зовнішній вигляд, мабуть, основне в будівництві щасливої ??родини це вміння побудувати спілкування. Колись Жан-Жак Руссо, на питання, якими якостями повинна володіти дівчина, щоб бути щасливою в шлюбі, написав і розшифрував так: - Краса 0, господарські здібності 0, освіта 0, розум 0, суспільне становище 0, гроші 0, серцева доброта 1. Серцева доброта якість, безумовно, позитивне і основне, а все6 інші самі по собі лише нулі. Але якщо понад сердечності, дівчина володіє ще хоча б одним з перерахованих якостей, то поряд з одиницею можна поставити нуль, і вийде вже 10. Ще одна якість, ще один нуль і вийде сто. І так далі Можна набрати більшу суму очок, але без доброти взагалі нічого не складеться.

Серцева доброта, ввічливість, участь, увагу це основа благополучних сімейних відносин. Кожен член сім'ї повинен відгукуватися на звернену до нього прохання: помити посуд, донести важку сумку, прибрати за собою і пр. Але і сама прохання має бути виголошена у ввічливій формі, а не бути докором, окриком, вираженим незадоволенням.

Говоріть один одному приємні слова не скупіться на компліменти і ласки. Та й квіти, подарунки чоловік може дарувати дружині не двічі на рік 8 березня і в день народження, але і в інші дні теж! І неважливо, буде це розкішний букет або одна-єдина квітка, дорогі парфуми або просто принесена з роботи шоколадна цукерка, повірте, настрій у жінки буде прекрасним.

Іноді чоловічу галантність, люб'язність сприймати, мало не як ознака того, що чоловік підкаблучник! Але якби ви знали, як часто таке говорять через звичайної заздрості: чоловіки заздрять, бо самі так не вміють, а жінки тієї дружині, якої так пощастило з чоловіком.

Адже так нескладно виконувати загальноприйняті правила ввічливості не тільки на роботі або в суспільстві, вдома, по відношенню до своєї дружини: пропустити першою в двері, взяти важку сумку з рук, подати пальто, похвалити обід, поцілувати, йдучи на роботу і повертаючись додому.

Напевно, зовсім не важко цікавитися справами дружини, робити їй маленькі подарунки, не ходити в нижній білизні по будинку, не читати газету за загальним столом, не залишати дружину без уваги, доглядаючи в її присутності за чужими жінками, відгукуватися на її прохання і допомагати в справах і турботах?

Але і ввічлива дружина не повинна наводити порядок на свій розсуд в особистих речах чоловіка, перевіряти його телефон і кишені, а в гостях не обривати чоловіка, не сумніватися в його компетентності, критикувати у присутності сторонніх людей і дітей. Точно також варто говорити чоловікові компліменти, слідувати його порадам, не запрошувати в будинок неприємних чоловікові людей. Не варто порівнювати чоловіка з іншими чоловіками або з його попередником у разі повторного шлюбу, командувати ним на людях, зачіпаючи його самолюбство і гідність.

Адже зовсім нескладно надавати маленькі знаки уваги у відношенні один до одного: привітатися вранці, сказати спасибі, подати чай, підсунути стілець, включити телевізор і пр. І вранці, не лаючись, допомогти приготувати сніданок і посміхатися один одному!

У такій сім'ї і діти мимоволі наслідують батьків, не соромлячись прояви добрих почуттів. Але батьки, поважаючи право своїх дітей на особисті речі, секрети, не повинні чіпати особисті речі, щоденники, листування, телефони без їх згоди.

Безумовно, і в спілкуванні з близькими людьми потрібно звертати увагу на те, що і як ви говорите. Навіть у жартівливій формі не варто вживати різких висловів і слів, які можуть здатися образливими. Адже те, що вам здається нісенітницею, дрібницею, може боляче ранити людину, та й реакція на свої висловлювання може бути очікуваною.

Всі ці нехитрі правила сімейного етикету можна було б звести до дуже простому: поважайте один одного, будьте один до одного будьте ласкаві і терпимі. І тоді у вашій родині всі завжди буде добре!
Каталог блогов Blogdir.ru