Skip to main content
Syndicate content

Интернет - магазин оригинального декора

candle

NASHAHATA

St.Valentine

Праздники сегодня

Языки

24696_0[1].jpg

ПОДПИСАТЬСЯ на последние новости МАРИЧКА by Email

Пуансетія. Догляд за Пуансетія, цвітіння пуансетії (домашні квіти)


Пуансетію називають різдвяною зіркою, тому що вона завжди розквітає до кінця грудня, як раз до католицького Різдва. Багато хто з нас прикрашають пуансетія святковий стіл, дарують до Нового року або Різдва друзям і рідним, тому що червона квітка пуансетії, і справді нагадує різдвяну зірку, настільки ошатний, яскравий і красивий, що стоїть доглядати за рослиною весь рік, щоб виростити до свята таку красу!

Пуансетія відноситься до сімейства молочайних. Батьківщина її тропіки Центральної Америки (Мексика). Коли говорять різдвяна пуансетія, більшість з нас уявляє собі квітка червоного кольору. Але різдвяна пуансетія також буває білою, жовтою, рожевою. Зустрічаються навіть двоколірні екземпляри.

Кімнатна пуансетія досягає у висоту 35-50 см. Листя у неї темно-зелені, редкозубчатие по краю, довжиною до 12 см. Мальовничо доповнюють їх великі барвисті приквітки з дрібними квітками.

Якщо вам подарували Пуансетію або ви самі прикрасили Пуансетія різдвяний або новорічний стіл, то спробуйте зберегти рослину до наступного цвітіння. Догляд за Пуансетія нескладний. При гарному догляді пуансетія буде жити у вас довго і збереже свою декоративну привабливість.

Пуансетія невибаглива: температуру повітря воліє +16-20 С, рости і цвісти буде в будь-якому місці, захищеному від протягів. Але взимку квітці бажано забезпечити досвечіваніе (розсіяне денне світло), а влітку потрібно притіняти його від спекотного сонця.

Поливайте Пуансетію помірно. При недоліку або надлишку вологи листя Пуансетія можуть почати в'янути. Влітку полив збільшують. У період росту і цвітіння пуансетії стежте, щоб грунт у пуансетії не пересихала повністю. Листя обприскуйте.

Регулярно підгодовуйте свою Пуансетію кожні два тижні з весни до осені повним мінеральним добривом звичайної концентрації, а в період росту і цвітіння спеціальним добривом для кімнатних рослин. Квітучим видам пуансетії підійдуть калійні добрива, а для не квітучих Пуансетія можна використовувати добрива для кактусів.

Розмножують Пуансетію верхівковими стебловими живцями влітку. Зрізані черешки потрібно промити в теплій воді від молочного соку, підсушити на повітрі, а зрізи на материнській рослині присипати товченим вугіллям. Укорінюють відростки пуансетії в піску або в суміші торфу з піском при підвищеній вологості і температурі +20-24 С.

У Європі Пуансетію після цвітіння зазвичай викидають, а на наступний рік купують нові. Але можна зберегти рослину і змусити його квітнути кожен рік. Що потрібно для цього зробити?

У пуансетії є яскраво виражений період спокою. Коли листя пуансетії опаде, обріжте стебла на висоті 10 см від рівня грунту, помістіть горщик з Пуансетія в прохолодне темне місце і різко обмежте полив. На початку травня пересадите Пуансетію (методом перевалки) в трохи більший горщик і починайте полив, поки не з'являться пагони. З усіх пагонів залиште тільки 3-4 найсильніших, решта видаліть.

Почніть регулярно підгодовувати Пуансетію, а з кінця вересня, витримуйте режим освітлення: рано ввечері накривайте Пуансетію темним пакетом і знімайте його лише вранці так, щоб квітка проводив в повній темряві 14 годин на добу. Продовжуйте так робити вісім тижнів. Поливати Пуансетію слід тільки тоді, коли поверхня грунту майже зовсім підсохла.

А як змусити Пуансетію зацвісти точно до Нового року? Для цього з кінця вересня витримують режим освітлення рослини: пуансетія повинна проводити в темряві 12-14 годин на добу. Можна накривати Пуансетію темним поліетиленовим пакетом і знімати його тільки вранці, а можна просто поставити горщик з Пуансетія в темне місце. Так робіть протягом 8 тижнів, а потім повертайте Пуансетію до звичайного догляду.

Тривале освітлення, в тому числі штучне, стримує появу бутонів і посилює ріст листя пуансетії. Через 2-3 тижні після початку практики короткого дня рослина формує квіткові бруньки, при подальшому перебуванні пуансетії в такому режимі розпускаються яскраві приквітки. Температура повітря під час цвітіння повинна бути трохи нижче норми, так квітки пуансетії тримаються довше (від двох до шести місяців).
Каталог блогов Blogdir.ru